EĞİTİM SEÇENEKLERİ

Diksiyon Eğitimi

Eğitim bireyseldir ve 3 aşamalı plânlanır. Konuşma araçlarının özellikleri ve kullanımı için “Teknik” çalışma yapılır. Dilin Müziğini öğrenebilmek için yapılan “Estetik” çalışma, iletişimin önemli bir parçasıdır. Konuşma sadece sözcükleri doğru söylemekten ibaret değildir; konuşmanın beden ve görünümle de doğal bütünleşmesi sağlanmalıdır. Sonuca “Bütünleştirme” çalışması ile ulaşılır. Bu çalışma sonunda birey, Kendini Doğru İfade Etme becerisi kazanır. Bireysel özelliklere göre değişmekle birlikte, ortalama 20-30 saattir.

Konuşma Atölyesi

Diksiyon eğitimi tamamlandıktan sonra, bireysel veya grup çalışması olarak yapılabilir. Temel olarak sosyal çevrede insanlarla olumlu iletişim kurmak, sosyal cesareti güçlendirmek, kurumsal çalışmalarda özgüven artırmak, sunumları rahat yapabilmek, yönetici ve alt yöneticiler için grup çalışmalarında zorlanmamak; çalışanlar için iç ve dış iletişimde sorun yaşamamak için yapılan bir sosyal terapi özelliği taşır. Grup veya birey özelliklerine göre; 8 ilâ 10 saat sürelidir.

Özel Eğitimler

Diksiyon Temel Eğitimi sonrası verilebilecek; Spiker, Muhabir, Seslendirmen, Oyuncu gibi alanlar için, yetkin eğiticilerle stüdyoda verilen eğitimlerdir. Bireysel özellikler ve eğitim türüne göre; 25-60 saat sürelidir.

Spiker - Sunucu

Mikrofon Soluğu
Etkili Ses
Kendi Sesim
Kamera-Mikrofon Sesi
Yorumlama
Beden Dili ve İmaj
Program Türlerine Göre Tavır
Kayıt Uygulamaları

Seslendirme

Mikrofon Soluğu
Etkili Ses
Kendi Sesim
Mikrofon Sesi
Metin + Ses Dengesi + Oyunculuk
Yorumlama
Beden Dili ve İmaj
Kayıt Uygulamaları

Oyunculuk

(Bilgi için arayınız)

Seminer

Kurumsal/grup eğitimi. Farklı konularda, tüm çalışanların eksiklikleri tespit edilip; 1-2 tam günlük çalışmalar. 10-30 kişilik gruplara uygun bir çalışma.